• Замовити дзвінок
 • 044 334 63 53
 • вул. Миру, 5, Петропавлівська Борщагівка, м. Київ
 • info@nsschool.com.ua
 • Cambridge English

  Cambridge English: 7 відповідей про тести, що відкривають світ

  Щороку більш ніж п’ять з половиною мільйонів людей у ста тридцяти країнах складають Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages). Чим це тестування відрізняється від інших іспитів і чому варто надати перевагу саме йому?

  Для чого потрібен Cambridge English certificate?

  Світ став відкритим: навчатися, працювати, проживати за кордоном – уже звична практика. Та й не виїздячи з країни, без хорошої англійської не влаштуватися не лише в міжнародну компанію: ці знання зробилися однією з базових потрібних робочих компетенцій.

  Перепусткою у світ, що спілкується англійською, є один із сертифікатів, що підтверджує володіння мовою на певному рівні. Відмінності між їхніми видами розглянемо далі, а спочатку детальніше про найпопулярніший, розроблений фахівцями Кембриджського університету.

  А якщо цьогоріч такий документ не знадобиться?

  Так, ми звикли до того, що кожен «папірець» потрібен для пред’явлення у відповідні установи. Але тут цілком інша історія: важливо не здати, а знати.

  Системи підготовки до складання іспитів за кембриджською системою орієнтовані не на те, щоби «натаскати» претендента на одноразові показники – а на те, щоби реально прокачувати мовні навички.

  Отриманий результат – не лише для когось, а передусім для себе: він дає об’єктивне розуміння свого рівня, дає мету й мотивацію поліпшувати свої досягнення далі. А свідчення, навіть якщо ви його нікуди одразу не подаватимете, не «зіпсується»: кембриджський сертифікат не має терміну придатності.

  Для кого це? Кому можна складати?

  Для будь-кого. Незалежно від віку, ґендеру, рідної мови, рівня володіння. Кембридж пропонує чимале різноманіття власне тестів і рівнів: можливість підтвердити від початкового Pre A1 Starters до просунутого C2 Proficiency чи спеціалізованого C1 Business Higher. Є також спеціальні кембриджські іспити для дітей – Young Learners (рівні від Pre A1 до A2).

  А як кембриджські іспити корелюють зі шкільними?

  Якщо учень отримав міжнародний сертифікат, йому не потрібно проходити ЗНО з англійської. Успішне складання рівнів PET (B1), FCE (B2) чи CAE (C1) зараховується як 12 балів за ДПА.

  В чому основні плюси цієї системи?

  • Результати тестування визнають понад 25 тисяч вищих навчальних закладів, роботодавців та урядових організацій. Серед них такі авторитетні як Microsoft та IBM.
  • Іспити розробляються і розвиваються на основі широких наукових досліджень, що базуються на практиці застосовування тестів. Випробовуються, тоді вдосконалюються і впроваджуються знову.
  • Жодних непотрібних знань і подібного «мертвого вантажу», який не знадобиться у житті. Усі підготовчі матеріали концентруються передусім на живому використанні мови, базуються на різноманітних практичних ситуаціях
  • Іспити лінійки Cambridge Assessment English однаково пильно досліджують усі важливі вміння: говоріння, письмо, читання та розуміння на слух.
  • Немає ризику зрізатися на невідповідності єдиному шаблонові, раз і назавжди обраному екзаменаторами. Врахована наявність різних мовних варіантів (британський, американський) і акцентів (аж до австралійського).

  Cambridge vs. TOEFL & IELTS: що краще?

  • Тестові системи IELTS і TOEFL, розроблені американськими освітянами, також перевіряють рівень володіння англійською мовою, і теж за такими само чотирма компонентами: listening, reading, writing, speaking. У кембриджській системі на рівнях B2, C1 і C2 доданий ще один компонент: Use of English (використання мови) – він демонструє більш широке вміння: загальне володіння мовою.
  • Іспити за кембриджським зразком проводяться вже понад століття – з 1913 року (при цьому постійно розвиваючись, як ми вже розповідали). Інші системи молодші – вони були впроваджені 1964 та 1980 року. 
  • Результати кожного з американських тестувань визнають близько десяти тисяч університетів (кембриджську – у 2,5 разів більше).
  • Сертифікати як IELTS, так і TOEFL дійсні протягом двох років. Тобто якщо вам ближчим часом не потрібно підтверджувати свої знання – особливого сенсу отримувати саме такі сертифікати тут і тепер немає: їх зазвичай потребують під певну нагоду (наприклад, вступ до конкретного навчального закладу). Тому підготовка часто спрямована на досягнення певної конкретної планки (згадаймо з пройдених колись іспитів, що мозок потім забуває неактуальне).
  • Кембриджський варіант – орієнтований на довготерміновий розвиток.
  • Є певні відмінності й у процесі складання тестів. Наприклад, у Cambridge під час проходження listening можна прослухати текст двічі. А speaking відбувається у живому діалозі з іншим кандидатом (оцінюють ваші вміння двоє екзаменаторів).

  Чим тут корисна двомовна школа?

  Отже, система тестування за кембриджським зразком орієнтована на здобуття практичних умінь володіння мовою. Власне, на ті самі цілі орієнтоване й навчання мовам у міжнародній школі NSS. Адже знання мови – це, звісно ж, не відтарабанити «Ландан із зе кепітел от Грейт Брітен». Це розуміти, що читаєш і чуєш, сформулювати та висловити свою точку зору, поспілкуватися з бесідником і досягти розуміння. На це передусім спрямована запроваджена у нас практика двомовного навчання, завдяки якій діти засвоюють навчальний матеріал і неформально балакають англійською.

  Тестування за системою Cambridge English – один із інструментів не лише підтвердження своїх знань, а й кращого їх розуміння і відтак контролю. Тому для нас це не планка, під яку потрібно підганяти учня – це система, яка допомагає робити англійську корисною й цікавою частиною власного світу.

  Виберіть зручний для Вас формат знайомства з Міжнародною школою NSS

  Оnline консультація

  Залишите ваш email – і ми надішлемо вам всю важливу інформацію про умови вступу та вартість.

  Замовити дзвінок
  Ви можете залишити свої контакти
  і ми зателефонуємо та розповімо вам
  про наш навчальний комплекс.

  Індивідуальна зустріч в NSS school

  Для відвідування навчального комплексу NSS school, вам необхідно попередньо подати заявку.